Pouť do Filipova

I letos se koná ve výroční den zjevení Panny Marie ve Filipově slavnostní poutní bohoslužba ve 4.00 hodin ráno. Máme možnost se připojit k poutníkům z farnosti Chomutov. Nastupovalo by se zřejmě na zastávce Malá Hradební kolem půlnoci. Čas bude ještě upřesněn. Prosíme zájemce, aby se zapisovali v sakristii a nechali na sebe telefonní kontakt. Je možné se přihlásit také v kanceláři nebo u kněží.

Z Rumburku bude možnost jít pěšky, nebo se dovézt až k bazilice.

Úmysly farního živého růžence - 1. čtvrtletí 2020

V lednu se budeme modlit:

• za jednotu křesťanů a plodnou spolupráci křesťanských církví v Ústí nad Labem
  • za posílení víry a návrat bloudících v naší farnosti
  • za Boží požehnání a vzájemnou lásku v rodinách

V únoru se budeme modlit:

• za Boží požehnání a posilu pro nemocné a umírající
  • za všechny, kteří se starají o nemocné a umírající
  • za dary Ducha svatého a správnou volbu pro ty, kteří se rozhodují o budoucím povolání

V březnu se budeme modlit:

POZVÁNKA - KURZ "METODY PŘIROZENÉHO PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ

Rádi bychom pozvali zájemce na kurz "Symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství" pořádaný Centrem naděje a pomoci. Kromě klasických kurzů v Brně přichystali od ledna 2020 i sobotní kurz v Praze.

Jedinečný kurz pod vedením zkušené gynekoložky s více než 25 letou praxí.

Kurz je určen pro ty,

Výstava betlémů - návštěvní doba

Výstava betlémů bude v letošním roce přístupná dle tohoto rozpisu:

Čtvrtek         12. 12.             16.00 – 17.00

Pátek             13. 12.               9.00 – 17.00

Sobota          14. 12.               9.00 – 17.00

Neděle          15. 12.             12.00 – 17.00

Pondělí         16. 12.               9.00 – 17.00

Úterý             17. 12.               9.00 – 17.00

Instalace výstavy betlémů

Obracíme se s prosbou na všechny dobrovolníky z řad farníků, aby nám opět pomohli při instalaci výstavy betlémů a zdobení kostela.

Začínáme v sobotu 7. prosince v 9.00 hod. Další dny budeme pokračovat, v pondělí až středu od 9.00 do 17.00 hodin a ve čtvrtek od 9.00 do 15.00 hodin.

Zapisovat se můžete na archu v kostele, nebo se hlásit P. Václavovi přes telefon 732 973 747, nebo e-mail kaplan@farnost-usti.cz.

Děkujeme za pomoc.

Adventní aktivita pro děti

Milé děti a rodiče,

jak určitě víte, advent je dobou přípravy na velký den – na oslavu narození našeho Pána, Ježíše Krista. Je to vlastně chystání dárku, který byste chtěli Ježíškovi dát. Může to být spousta dobrých skutků, každodenní modlitba... a určitě byste ještě něco pěkného společně vymysleli. Také již jistě víte, že Štědrým dnem naše cesta do Betléma nekončí, protože všichni chceme doputovat až do Betléma nebeského. Na tak dlouhou cestu potřebujeme mnoho sil a povzbuzení. Tím by nám mělo být i pravidelné čtení Písma.

Sbírka na opravu hrobů střekovských kněží

Naše farnost se připojuje ke sbírce na opravu hrobů kněží střekovské farnosti. Sbírka potrvá do 31. ledna 2020. Dárci si mohou v sakristii kostela a v kanceláři na faře vyzvednout očíslovanou obálku označenou razítkem farnosti Střekov. Do těchto obálek se vloží finanční dar a opět se odevzdají v sakristii nebo v kanceláři na faře. Přehled o stavu sbírky bude průběžně zveřejňován na nástěnce v kostele, kde bude uvedeno číslo obálky a darovaná částka.