Rok Božího milosrdenství - poslední ze čtyř Svatých bran bude otevřena v neděli 17.1.2016 v 10.00 hod. v Boskově

Vstoupili jsme do mimořádného Svatého roku – Roku Božího milosrdenství. Svatý otec František si přeje, abychom otevřeli svá srdce a pozorněji vnímali projevy Boží lásky a současně abychom i my s laskavostí a křesťanskou dobrotou přistupovali ke svým bližním. Denně si uvědomujeme svou křehkost a hříšnost, ale s lítostí, tedy s touhou po odpuštění, dostáváme vždy příležitost k novému začátku právě díky Božímu milosrdenství. Opětovně získáváme naději a máme ji dopřávat i druhým.
 
Biskup litoměřické diecéze ve svém pasttýřském listě vybízí všechny, kdo nebyli u sv. zpovědi už delší dobu, třeba několik let, nebo církev opustili, či upadli do církevních trestů, aby využili mimořádné možnosti získat odpuštění svých hříchů a obnovit tak přátelství s Bohem. I hříchy vyhrazené papeži budou mít od začátku postní doby možnost rozhřešit vybraní kněží „misionáři milosrdenství“ v katedrále a třech vybraných svatyních. Celý text si můžete přečíst zde.
 
Na odpuštění od Boha i církve bychom všichni měli odpovědět odpuštěním všem, kteří se nějak provinili proti nám. Rok milosrdenství nás zve, abychom ukončili staré spory, odpustili staré křivdy a smířili se se všemi.
 
U příležitosti Svatého roku milosrdenství, který vyhlásil papež František, budou v litoměřické diecézi otevřeny čtyři Svaté brány:
 
- v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích (otevřena dne 13. 12. 2015)
- v poutním kostele sv. Martina a Navštívení Panny Marie v Liběšicích u Žatce (otevřena dne  20. 12. 2015)
- v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí (otevřena 27. 12. 2015)
- v poutním kostele Navštívení Panny Marie v Bozkově bude otevřena v neděli 17. 01. 2016 v 10 hod.

Na těchto místech, obdařených odpustkovými dobrodiními, budou též k dispozici „misionáři milosrdenství“ s papežskými zpovědními pravomocemi.
 
Podmínky pro získání odpustků v roce milosrdenství naleznete zde.

Druh článku