Podzimní prázdniny v Příchovicích

Plakát

Zveme na společné podzimní prázdniny do Příchovic v termínu 26. 10. – 31. 10. 2019. S ohledem na program v Příchovicích je vhodné pro starší děti (2. stupeň ZŠ/od 12 let) a mládež.

Odjezd: sobota 26. 10., sraz v 7.15 hod. na hlavním vlakovém nádraží – nákup společné jízdenky (odjezd 7.27 hod.)

Návrat: čtvrtek 31. 10. 16:32, hlavní vlakové nádraží

Cena:

- dobrovolný příspěvek na ubytování a stravu dle Vašich možností

- naše farnost sponzoruje svým účastníkům jízdenku tam i zpět

S sebou: přezůvky, spacák, teplejší oblečení a obuv do hor (rukavice, čepice, šála, pevné teplé nepromokavé boty), ručník, ostatní osobní věci pro pobyt na horách dle Vašeho uvážení, nějaký průkaz prokazující věk, kopii karty zdravotní pojišťovny. VĚCI SBALTE DO VELKÉHO BATOHU, aby se dětem na zádech dobře nesly. Z vlaku půjdeme na faru pěšky (asi 3,5 km) a není jisté, že bude možné zajistit odvoz všech zavazadel.

S sebou nebrat: dražší elektroniku, zvláště ne tablety, notebooky atd. (nechceme, aby s nimi mladí trávili čas během dne nebo po večerce), ani další cenné předměty.

Zájemci o společný pobyt během podzimních prázdnin v Příchovicích ať se hlásí do čtvrtka 24. 10. u P. Václava (venda.novak@centrum.cz, tel.: 732 973 747).

Jak to v Příchovicích na faře chodí?

Příchovická fara slouží jako diecézní centrum života mládeže s názvem „Křižovatka“ (viz také http://www.krizovatka.signaly.cz/). Je to dům upravený pro pobyty mladých lidí, kteří zde nacházejí společenství křesťanů vedené knězem a členy týmu, složeného z mladých dobrovolníků.

Každý den má svůj řád a program. Budíček v 08.00, snídaně, slovo na den, úklid fary, dopolední program (hry, pobyt venku, příprava fary na zimu, vaření oběda, témátka, přednášky – dle věku a možností účastníků), oběd, polední klid, odpolední program (podobný jako dopoledne), v 18.00 mše svatá, večeře, večerní program – společné povídání nebo hry v sále, na závěr dne modlitba, kolem 22.00 ukládání k spánku, kolem 23.00 noční klid.  Program se vytváří na každý den podle věku a potřeb přítomných. Skupiny si mohou vytvořit i svůj vlastní program – např. celodenní výlet. Mladší účastníci mohou samozřejmě chodit spát dříve podle svých aktuálních sil.

Provoz celého centra je hrazen z různých darů a dotací, a také z dobrovolných příspěvků účastníků, kteří se zapojují i do společného úklidu, vaření, mytí a utírání nádobí a dalších pomocných prací.

Příloha

Druh článku

Farnost