Poutní mše svatá v Žežicích v neděli 27.6.2021

sv. Petr a sv. Pavel

Zveme všechny na poutní mši svatou do kostela sv. Petra a Pavla v Žežicích, která se koná v neděli 27.6.2021 v 16.00 hod.

Je možné přijít procházkou z Krásného Března – konečná zastávka trolejbusu č. 55.

Plakátek s informací ke stažení v příloze.

Společné ukončení školního roku

Srdečně zveme rodiny s dětmi na společné ukončení školního roku v pátek 11. června na Střekov. Zahájíme mší svatou v 17.00 ze slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova (půl hodiny před mší sv. je možnost cvičit písně ke mši a přistoupit ke svátosti smíření), poté požehnáme kříž, který přeneseme a usadíme na farní zahradě ve svahu.

Následovat bude občerstvení formou opékání a donesených dobrot (o což prosíme hodné maminky a babičky).

Připraveny jsou samozřejmě hry pro děti školou povinné.

Farní ohlášky z neděle 6.6.2021

Slavnost Těla a Krve Páně

*      Dnešní neděli přijmou první svaté přijímání děti z naší farnosti při mši sv. v 10:30 hod.

*      V pátek 11. června se uskuteční v kostele a na faře na Střekově zakončení školního roku pro rodiny s dětmi. Na programu mše sv. od 17:00 hod., usazení kříže, opékání z vlastních zásob, soutěže a hry pro děti. Předpokládaný závěr ve 20:00 hod. Každého prosíme, aby si přinesl na lístečku předsevzetí pro čas prázdnin a dovolené. Bližší informace na plakátku v předsíni kostela.

Farní ohlášky z neděle 30.5.2021

Slavnost Nejsvětější Trojice

*       Dnešní neděli zveme rodiny s dětmi na výlet na Vysoký Ostrý spojený s poutí k Nejsvětější Trojici.

Sraz bude odpoledne ve 14:45 u kaple Nejsv. Trojice na Nové Vsi (autobus č. 9 odjíždí ze zastávky divadlo ve 14:22). Zde putování zahájíme i zakončíme společnou modlitbou.

Odtud se vypravíme na vrch Vysoký Ostrý a okruhem zase zpět. Cestu dětem zpestří hry. Bude-li příležitost, můžeme si rozdělat oheň, myslete na to při přípravě svačiny. Délka trasy jsou asi 4 km.

Prohlášení českých a moravských biskupů v situaci ustupující pandemie nemoci COVID-19

Milé sestry, milí bratři v Kristu Ježíši,

díky Bohu se situace, která více než na půl roku zásadním způsobem ochromila běžný život naší společnosti, postupně, pomalu, ale nadějně vrací k normálu. Byla to pro nás všechny zkouška víry, důvěry v Pána, ale také příležitost k přehodnocení životních priorit, každodenní rutiny a obrovská šance využít všechny ty dary, které byly doposud skryty. Pro mnohé z nás to byla doba, kdy jsme si z lidského hlediska sáhli na dno, kdy onemocnělo a zemřelo nemálo našich blízkých a přátel.

Bohoslužba na poděkování dne 10. května 2021

V pondělí 10. května litoměřický biskup Jan Baxant, spolu s řadou koncelebrujících kněží, slavil bohoslužbu na poděkování za obdržená dobrodiní v životě otce Mirka Šimáčka, který slavil  sedmdesáté výročí narozenin a čtyřicátépáté výročí kněžského svěcení. Při této příležitosti zazpíval latinsky P. Pavel Jančík skladby Ave Maria a Panis angelicus.

Všem, kteří slavnosti přispěli svou pomocí děkujeme. Na následujícím odkazu můžete shlédnout krátký záznam.

Farní ohlášky z neděle 9.5.2021

*      Májové pobožnosti v měsíci květnu probíhají v našem kostele ve všední dny kromě středy a neděle po každé mši sv. Srdečně zveme k účasti.

*      V pondělí 10. května bude večerní mše sv. v 18:00 hod. slavena na poděkování za 70 let života a 45 let kněžské služby P. Mirka Šimáčka. Hlavním celbrantem bude Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup. Všichni jsou zváni ke společnému poděkování za prošlou cestu.