Adventní aktivita pro děti

Milé děti a rodiče,

jak určitě víte, advent je dobou přípravy na velký den – na oslavu narození našeho Pána, Ježíše Krista. Je to vlastně chystání dárku, který byste chtěli Ježíškovi dát. Může to být spousta dobrých skutků, každodenní modlitba... a určitě byste ještě něco pěkného společně vymysleli. Také již jistě víte, že Štědrým dnem naše cesta do Betléma nekončí, protože všichni chceme doputovat až do Betléma nebeského. Na tak dlouhou cestu potřebujeme mnoho sil a povzbuzení. Tím by nám mělo být i pravidelné čtení Písma.

Mikulášské odpoledne na faře

Zveme rodiče s dětmi na Mikulášské odpoledne v neděli 8. prosince na faru od 15.00 hodin. Připraveny budou soutěže a odměny pro hodné i zlobivé děti. V této souvislosti prosíme někoho z tatínků, zda by se nechtěl stát Mikulášem, zatím není zajištěn.

Budeme rádi, pokud nám dopředu zašlete jméno dítěte spolu s nějakou pochvalou nebo pokáráním. Můžete zaslat na email: kaplan@farnost-usti.cz. Ale přijít můžete samozřejmě i bez tohoto ohlášení dopředu.

Pozvání na setkání rodin s dětmi

Srdečně zveme na společný výlet rodin s dětmi do Litoměřic, který se uskuteční tuto neděli 3. listopadu 2019.

Program:

• 10:00 společná mše sv. v katedrále sv. Štěpána
  • po mši sv. přesun na oběd do biskupského pivovaru sv. Štěpána
  • přesun na hřbitov
  • 14:30 – dušičková pobožnost na litoměřickém hřbitově s P. Mirkem Šimáčkem

Setkání rodin s dětmi se nově koná každou první neděli v měsíci. Další plánovaná setkání:

Pozvánka salesiánů z Teplic na víkendovky pro děti a mládež

Salesiánské středisko Teplice zve na dvě víkendovky: jednu pro mladší 10 let (termín 8.-10. listopadu v Děčíně Křešicích) a druhou pro věk 10+ (termín 15 - 17. listopadu). Více informací v přihlášce v příloze nebo u Věrky Gajdůškové.

Přihláška na výuku náboženství pro rok 2019/2020

Výuka náboženství začne v druhé polovině září, věkové rozdělní a termíny výuky jsou tyto:

prvokomunikanti pondělí 14:30 – 15:30 (Mgr. Věra Gajdůšková)

4. – 5. tř. pondělí 15:45 – 16:45 (Mgr. Věra Gajdůšková)

1. – 2. tř. úterý 16 – 17 h. (Mgr. Hana Křížková)

3. – 5. tř. úterý 16 – 17 h. (Mgr. Marie Bukovanská)

6. – 9. tř. (prima – kvarta): čtvrtek 16 – 17 h. (P. Václav Novák)

Přihláška ke stažení je v příloze. Přihlášku odevzdejte prosíme do 11. září.

Přihlašování na farní tábor 2019

Bylo spuštěno přihlašování na farní tábor 2019. Nemeškejte, třetina kapacity je již vyčerpána.

Aktualizace z 19. května: Zbývá ještě několik volných míst, přihlašování prodlouženo do konce května.

Informace pro rodiče zde.

Přihlášení provedete zde.

Postní setkání v Teplicích

Zveme mládež 13 - 20 let na postní setkání do Teplic. Přihlášky a informace u Věrky Gajdůškové, tel. 739 175 818. Setkání se koná na faře v Teplicích v pátek a sobotu 29. - 30. března. Sraz je v pátek v 17.00 hodin na faře.

V pátek se začne téma Ježíš jako světlo života, dozvíme se o symbolice světla obecně, o velikonočním světle, formou hry si ozřejmíme, co pro nás světlo znamená. V sobotu poté budou aktivity k tématu, bude možnost připravit se na svátost smíření a přijmout ji. Na závěr mše svatá a agapé. Setkání ukončíme v cca 18.00 hodin.