Pěší pouť ke sv. Zdislavě

Foto

Drazí přátelé, celkem narychlo zvu na pěší pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného tuto sobotu 30. května. Odjezd z Ústí z hlavního vlakového nádraží již v 5:27! Poputujeme ze Svoru do Jablonného - tj. nějakých 21 km krásnou přírodou. Budeme se modlit především za rodiny a požehnání pro manželský život. V Jablonném se zúčastníme mše sv. ve 14:00 (sloužit bude P. Lukáš Fošum OP), poté bude asi i čas podívat se ke studánce a do Ústí se vrátíme vlakem v 18:33. S sebou jídlo, pití, vhodnou obuv a oblečení, roušku a pár peněz.

Přihláška na farní tábor 18. - 31. července 2020 ve Svitavě

Vážení rodiče, děkujeme za Váš zájem o náš tábor. Bereme v potaz současnou situaci, která není zrovna nejpříznivější. Kapacita tábora (50 míst) se zatím nemění, může se však stát, že dojde k omezením, která plný počet účastníků neumožní. Pokud se tak stane, bude o účasti rozhodovat datum přihlášení (tedy čím dříve děti přihlásíte, tím větší pravděpodobnost účasti mají).V případě jiných omezení se budeme snažit rozhodnout co nejlépe v zájmu všech.

Inspirace pro děti

Brněnské katechetické centrum připravilo pro děti videa s nedělní katechezí.

Je krátké a přitom hodně zajímavé - se spoustou obrázků, fotografií, záběrů z přírody i ze Svaté země. K videu je přiložen list s obrázkem a s úkoly pro danou neděli.

Najdete na adrese:  https://kc.biskupstvi.cz/namety-detske-mse/

Kdo má rád luštěnky, rébusy, omalovánky, hledejte na webu www.deti.vira.cz.

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny v Příchovicích pro děti a mládež

30. 1. – 8. 2. 2020

Místo: Centrum života mládeže Křižovatka, Příchovice 38, 468 48

Odjezd: čtvrtek 30. 1., sraz v 15.10 hod. na hlavním vlakovém nádraží – nákup společné jízdenky (odjezd 15.27 hod.)

Návrat: sobota 8. 2. v 18.33 hod. na hlavní vlakové nádraží

Cena:

Adventní aktivita pro děti

Milé děti a rodiče,

jak určitě víte, advent je dobou přípravy na velký den – na oslavu narození našeho Pána, Ježíše Krista. Je to vlastně chystání dárku, který byste chtěli Ježíškovi dát. Může to být spousta dobrých skutků, každodenní modlitba... a určitě byste ještě něco pěkného společně vymysleli. Také již jistě víte, že Štědrým dnem naše cesta do Betléma nekončí, protože všichni chceme doputovat až do Betléma nebeského. Na tak dlouhou cestu potřebujeme mnoho sil a povzbuzení. Tím by nám mělo být i pravidelné čtení Písma.

Mikulášské odpoledne na faře

Zveme rodiče s dětmi na Mikulášské odpoledne v neděli 8. prosince na faru od 15.00 hodin. Připraveny budou soutěže a odměny pro hodné i zlobivé děti. V této souvislosti prosíme někoho z tatínků, zda by se nechtěl stát Mikulášem, zatím není zajištěn.

Budeme rádi, pokud nám dopředu zašlete jméno dítěte spolu s nějakou pochvalou nebo pokáráním. Můžete zaslat na email: kaplan@farnost-usti.cz. Ale přijít můžete samozřejmě i bez tohoto ohlášení dopředu.

Pozvání na setkání rodin s dětmi

Srdečně zveme na společný výlet rodin s dětmi do Litoměřic, který se uskuteční tuto neděli 3. listopadu 2019.

Program:

• 10:00 společná mše sv. v katedrále sv. Štěpána
  • po mši sv. přesun na oběd do biskupského pivovaru sv. Štěpána
  • přesun na hřbitov
  • 14:30 – dušičková pobožnost na litoměřickém hřbitově s P. Mirkem Šimáčkem

Setkání rodin s dětmi se nově koná každou první neděli v měsíci. Další plánovaná setkání: