Společenství pracujících mladých a vysokoškoláků 18+. Setkáváme se každou středu v 19.00 hodin na faře ve 3. patře (zvonek "Sinaj") k rozhovorům nad slovy bible a nad tématy víry i ke společné modlitbě. Kontaktní osoba: P. Václav Novák, kaplan@farnost-usti.cz.

Pěší pouť ke sv. Zdislavě

Foto

Drazí přátelé, celkem narychlo zvu na pěší pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného tuto sobotu 30. května. Odjezd z Ústí z hlavního vlakového nádraží již v 5:27! Poputujeme ze Svoru do Jablonného - tj. nějakých 21 km krásnou přírodou. Budeme se modlit především za rodiny a požehnání pro manželský život. V Jablonném se zúčastníme mše sv. ve 14:00 (sloužit bude P. Lukáš Fošum OP), poté bude asi i čas podívat se ke studánce a do Ústí se vrátíme vlakem v 18:33. S sebou jídlo, pití, vhodnou obuv a oblečení, roušku a pár peněz.

Mládeži

Od neděle 29. března prožíváme týden modliteb za mládež. Přikládáme tedy brožuru vydanou k této příležitosti. Mládeži napsal osobní dopis také náš otec biskup Jan. Naleznete jej mezi přílohami tohoto článku spolu s modlitbou za mládež. A jako náhradu za v celé republice zrušená diecézní setkání mládeže, která se měla konat většinou v sobotu před Květnou nedělí, připravila Sekce pro mládež ČBK pořad VSTAŇ na TV NOE - v sobotu v 17.00 hod - info také v příloze článku.

Pozvánka na povídání a promítání fotek ze Světových dní mládeže v Panamě

Zveme na povídání a promítání fotek účastníka Světových dní mládeže, které se konaly na začátku tohoto roku v Panamě. Začínáme v pátek 25. října na faře - sál Sinaj v 19:00 hodin.

Diecézní pouť mládeže do Svaté země - spuštěno přihlašování

Na stránkách Diecézního centra pro mládež je spuštěno přihlašování na diecézní pouť mládeže do Svaté země. Kapacita je 50 osob. Termín: 16. 3. – 24. 3. 2020, cena: 18 400 Kč  + 65 USD.

V ceně je započítáno:

Společenství starší mládeže

Ve středu 25. září se začíná po prázdninách opět scházet společenství starší mládeže, kam jsou zváni nejen vysokoškoláci, ale také pracující mládež. Setkání se budou konat na faře v 19:00.

Ve středu 25. září ale budou také zahájeny misie v Mojžíři, a proto se setkáme v kostele v Mojžíři na společné bohoslužbě s otcem biskupem v 17:00.

54. diecézní setkání mládeže v Litoměřicích

Níže přinášíme podrobné informace k setkání. A nejen mladší účastníky zveme ke společnému odjezdu - v pátek 12. dubna v 16.47 hodin z vlakového nádraží západ. Sraz již v 16.35. Kvůli konání diecézního setkání se ten den ruší také společenství mládeže na faře. Společný návrat je plánován na sobotu 13. dubna v 19.10 také na vlakové nádraží západ.