Pěšky Santiago de Compostela - se nekoná

Plakát

Avizované setkání se tuto středu nekoná. Náhradní termín bude stanoven až se situace kolem koronaviru opět stabilizuje.

Zveme na povídání a promítání o pěší pouti do Santiaga, kterou absolvoval náš katechumen Jakub Tomaštík.

Akce se koná v kostele po večerní mši svaté v úterý 13. října  cca v 18:45.

Druh článku

Výuka náboženství od 21. září

Výuku náboženství ve farnosti zahajujeme v týdnu od pondělí 21. září pro všechny skupinky v termínech podle běžného harmonogramu. Prosíme povšimněte si malé změny termínů výuky u prvokomunikantů a skupiny Marušky Bukovanské.

Žádáme rodiče, aby v případě nachlazení dítěte radějidítě na výuku neposílali.  V případě nakažení koronavirem nebo nařízené karantény prosíme o předání informace na faru nebo vyučujícímu.

Druh článku

Dny evropského dědictví 2020

Plakát

V Ústí nad Labem se Dny evropského dědictví konají již po pětadvacáté a letos v termínu od 12. do 20. 9. 2020. Obyvatelé a návštěvníci města si opět mohou prohlédnout 25 památek, z nichž některé nejsou běžně veřejnosti přístupné. Naše farnost zpřístupňuje farní kostel Nanebevzetí Panny Marie vždy v sobotu od 10.00 do 17.00 hod. a v neděli od 12.00 do 17.00 hod.

Prosíme farníky, aby pomohli se službou hlídání kostela. Na stolku v kostele je seznam, kam se můžete zapisovat na hodinové služby.

Děkujeme.

Druh článku

Pouť do Bohosudova

Bohosudov

Zveme na farní pouť k Panně Marii Bolestné do Bohosudova. Společná doprava autobusem zajištěna. Odjezd v úterý 15. září v 17.00 hodin ze zastávky Malá Hradební. Po příjezdu do Bohosudova bude společná modlitba růžence, poté mše sv. Během růžence příležitost ke sv. smíření. Jde o pouť naší farnosti. Návrat kolem 19:45 opět na zastávku Malá Hradební.

Je také možné připojit se k pěší pouti do Bohosudova, vyráží se ve 14.00 hodin od arciděkanského kostela.

Na obě varianty se přihlašujte prosím v sakristii nebo u P. Václava.

 

 

Druh článku

Setkání rodin - 6. září

Milí přátelé, zveme Vás na společný výlet rodin s dětmi naší ústecké farnosti, který se uskuteční již tuto neděli 6. září. Zahájíme slavením mše sv. v kostele sv. Martina v Lipové ve 14.00 hod. Poté se vydáme na krátký pěší výlet na zříceninu hradu Blansko, vzdálenou 3 km. Snad bude i příležitost opéct si buřtík či klobásku (přibalte do batůžku). Okruhem se vrátíme do Lipové. Pro ty, kteří nepojedou autem,  jede autobus ze zastávky Ústí n.L., Divadlo ve 13.10 hod., z Lipové jede zpět v 17.24 hod.

Druh článku

Svěcení Mariánského sloupu

Plakát

Tuto sobotu, 15. srpna 2020 se uskuteční svěcení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.

V 10.00 hod bude v Týském chrámu slavena mše svatá kardinálem Dominikem Dukou a poté proběhne svěcení Mariánkého sloupu, který byl po 102 letech znovu postaven. Srdečně zveme na tuto pouť. Pohodlně lze dojet rychlíkem na hlavní nádraží Praha a pak pěšky dojít na místo slavnosti. Navrhovaný čas odjezdu: 7.22 hod.

Srdečně zveme.

P. Miroslav Šimáček, arciděkan

Druh článku

Kurz animátorů 2020-2022

V příloze informace k novému kurzu animátorů od srpna 2020 do srpna 2022. Pořádá Diecézní centrum pro mládež.

Kdo je animátor? Křesťan, co bere vážně svou víru, Kristův svědek, ochotný žít a sloužit ve společenství, převzít odpovědnost, jako první čelit překážkám, neprosazuje sebe a hlavně chce druhé vést k Bohu.

 

Druh článku

Přihláška na farní tábor 18. - 31. července 2020 ve Svitavě

Plakát

Vážení rodiče, děkujeme za Váš zájem o náš tábor. Bereme v potaz současnou situaci, která není zrovna nejpříznivější. Kapacita tábora (50 míst) se zatím nemění, může se však stát, že dojde k omezením, která plný počet účastníků neumožní. Pokud se tak stane, bude o účasti rozhodovat datum přihlášení (tedy čím dříve děti přihlásíte, tím větší pravděpodobnost účasti mají).V případě jiných omezení se budeme snažit rozhodnout co nejlépe v zájmu všech.

Druh článku

Na pouťke sv. Josefovi do Vaňova - zrušeno

sv. Josef

Římskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem zve všechny na poutní mši svatou ke sti svatého Josefa do Vaňova.

Slavnostní bohoslužba se koná v sobotu 21. března v kostele sv. Josefa ve Vaňově od 15.00 hod.

 

Pokud nevlastníte vlastní dopravní prostředek, je možné se dopravit na místo autobusem městské hromadné dopravy - linka č. 15.

Autobus odjíždí od zastávky  "Divadlo" ve 14.27 hod. (pozor! nasedněte do autobusu směr Dolní Zálezly).

Druh článku