Novéna před kněžským svěcením jáhna Václava

Před kněžským svěcením se na Vás obracím s prosbou o modlitbu. Jako nabídku pro společnou modlitbu nabízím novénu, která trvá od pátku 21. června do dne svěcení 29. června. Naleznete ji v příloze. Děkuji moc za veškerou podporu.

Diecézní pouť mládeže do Svaté země - předběžné informace

Milí mladí přátelé,

protože jsme po letošní pouti mládeže do Říma zaznamenali velký zájem o další podobné putování, rozhodli jsme se uspořádat příští jaro (nejspíše ve druhé polovině dubna 2020) pouť mládeže litoměřické diecéze do Svaté země (Palestiny a Izraele). Vycházíme přitom z odpovědí v dotazníku k DSM, v němž největší část dotázaných projevila touhu vypravit se právě do Svaté země.

Pozvánka na kněžské svěcení a primiční mši svatou

Pozvánka

V sobotu 29. června se v 10.00 hodin uskuteční v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích mé kněžské svěcení, o den později, v neděli 30. června, ve 14.00 hodin pak budu v Mladé Boleslavi slavit svou první bohoslužbu v arciděkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na obě události Vás srdečně zvu a prosím o Vaši modlitbu.

Václav Novák

Přihlašování na farní tábor 2019

Bylo spuštěno přihlašování na farní tábor 2019. Nemeškejte, třetina kapacity je již vyčerpána.

Aktualizace z 19. května: Zbývá ještě několik volných míst, přihlašování prodlouženo do konce května.

Informace pro rodiče zde.

Přihlášení provedete zde.

Národní pochod pro život 2019

Zveme všechny rodiny s dětmi, mládež i dospělé na Národní pochod pro život 2019. K účasti nás vybízejí i naši biskupové - viz jejich pastýřský list.

Společný odjezd s jáhnem Václavem bude v 8.15 hodin z hlavního vlakového nádraží. Sraz bude již v 8.05. Můžete také dát vědět dopředu Václavovi, že plánujete účast. Cestu a oběd si hradí každý sám.

Jak pečovat o svého blízkého a nezbláznit se z toho

Zveme na přednášku v rámci cyklu "Pečuj doma" v neděli 7. dubna od 10.00 hodin na faře v sále Nazaret.

Pečování je náročné nejen fyzicky, ale především psychicky. Jak se o sebe postarat poradí zkušená psychoterapeutka. Vede: Mgr. Věra Dufková.