Poutní bohoslužba v Žežicích

Zveme na poutní mši sv. do kostela sv. Petra a Pavla v Žežicích v neděli 28. června 2020 v 16:00 hodin. Téhož dne bude také v žežickém kostele k vidění nově zrenovovaná křížová cesta. Je možné přijít procházkou z Krásného Března – konečná zastávka trolejbusu č. 55. Jste srdečně zváni !!!

Noc kostelů 2020

Banner

I v letošním roce se v naší farnosti bude konat Noc kostelů, byť dlouho nebylo jisté, zda to nakonec bude možné. Díky této nejistotě jsme také upravili a zkrátili program.

Program v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem:

Kurz animátorů 2020-2022

V příloze informace k novému kurzu animátorů od srpna 2020 do srpna 2022. Pořádá Diecézní centrum pro mládež.

Kdo je animátor? Křesťan, co bere vážně svou víru, Kristův svědek, ochotný žít a sloužit ve společenství, převzít odpovědnost, jako první čelit překážkám, neprosazuje sebe a hlavně chce druhé vést k Bohu.

Přihláška na farní tábor 18. - 31. července 2020 ve Svitavě

Vážení rodiče, děkujeme za Váš zájem o náš tábor. Bereme v potaz současnou situaci, která není zrovna nejpříznivější. Kapacita tábora (50 míst) se zatím nemění, může se však stát, že dojde k omezením, která plný počet účastníků neumožní. Pokud se tak stane, bude o účasti rozhodovat datum přihlášení (tedy čím dříve děti přihlásíte, tím větší pravděpodobnost účasti mají).V případě jiných omezení se budeme snažit rozhodnout co nejlépe v zájmu všech.

Na pouťke sv. Josefovi do Vaňova - zrušeno

sv. Josef

Římskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem zve všechny na poutní mši svatou ke sti svatého Josefa do Vaňova.

Slavnostní bohoslužba se koná v sobotu 21. března v kostele sv. Josefa ve Vaňově od 15.00 hod.

Pokud nevlastníte vlastní dopravní prostředek, je možné se dopravit na místo autobusem městské hromadné dopravy - linka č. 15.

Autobus odjíždí od zastávky  "Divadlo" ve 14.27 hod. (pozor! nasedněte do autobusu směr Dolní Zálezly).

Quo vadis

Ve středu 11. března od 16:30 se v Univerzitní kapli UJEP koná přeložená přednáška historika prof. P. Kubína Posmrtná pouť Anežky Přemyslovny za svatozáří. Všichni jsou srdečně zváni.

SETKÁNÍ KONVERTITŮ - 7.3.2020

Srdečně zveme všechny konvertity, kteří chtějí prohloubit svou víru a svou osobní zkušeností povzbudit druhé, na setkání, která se již pravidelně  konají každého půl roku v Ústí nad Labem.
Věříme, že společně strávené chvíle při následujícím programu vás mohou obohatit a pomoci vám na další cestě víry.

Program:

9.30     malé pohoštění, bezprostřední rozhovory

10.00     téma:  Hledám Tvou tvář, Hospodine

(přednáší: P. Pavel Jančík a P. Miroslav Šimáček)

11.15     otázky, diskuze, osobní zkušenosti

Postní duchovní víkend Tammím pro chlapce a mladé muže

TAMMÍM ZRUŠEN.

Již tradičně zvou seminaristé a představení Arcibiskupského semináře v Praze všechny mladé muže a chlapce od 15 let na postní duchovní víkend, který se koná ve dnech 20. - 22. března v prostorách semináře.

Více informací na stránkách semináře.