Diecézní pouť mládeže do Svaté země - spuštěno přihlašování

Na stránkách Diecézního centra pro mládež je spuštěno přihlašování na diecézní pouť mládeže do Svaté země. Kapacita je 50 osob. Termín: 16. 3. – 24. 3. 2020, cena: 18 400 Kč  + 65 USD.

V ceně je započítáno:

Akce pro děti z nábožka a pro mládež

Zveme děti od 4. třídy ZŠ a mládež na lezení po skále, popř. na horolezeckou stěnu (podle počasí) tuto sobotu 12. října. Sraz je na faře v 9:45.

Jeli bychom na ferratu (zajištěnou cestu) Poustevnu u obce Mírkov. S sebou pevnou obuv, sportovní oblečení, jídlo a pití.

Informace a přihlášky u P. Václava.

Ekumenická bohoslužba na zahájení akademického roku

Srdečně zveme akademickou obec a všechny příznivce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně na ekumenickou bohoslužbu k příležitosti zahájení nového akademického roku 2019/2020. Bohoslužba se koná ve středu 2. října v 16.00 hod. v kapli UJEP.

Společenství starší mládeže

Ve středu 25. září se začíná po prázdninách opět scházet společenství starší mládeže, kam jsou zváni nejen vysokoškoláci, ale také pracující mládež. Setkání se budou konat na faře v 19:00.

Ve středu 25. září ale budou také zahájeny misie v Mojžíři, a proto se setkáme v kostele v Mojžíři na společné bohoslužbě s otcem biskupem v 17:00.

Františkánské misie v Ústí nad Labem a okolí

Od středy 25. září do neděle 29. září probíhají na Střekově a v okolních farnostech Františkánské misie 2019.

Přinášíme přehled aktivit a odkaz na stránky věnované této akci.

V příloze článku pak naleznete program misií. Modleme se za františkány i za všechny ty, s kterými se při svých aktivitách budou setkávat. A pokud je to jen trochu možné, zúčastněme se tohoto bohatého programu.

Patronkou misií je sv. Terezie z Lisieux, obraťme se proto s prosbou i o její přímluvu:

Pozvánka na poutní slavnost sv. Ludmily do Litoměřic

Program:

Sobota 14. 9.

10.00 Přivezení a uvítání ostatků svaté Ludmily – kostel Všech svatých.

Neděle 15. 9.

9.00 Kostel Všech svatých, mše sv., po ní možnost uctění ostatků sv. Ludmily.

10.30 Přenesení ostatků do kostela sv. Ludmily, modlitba.

11.00 – 18.00 Volný vstup, možnost navštívit kostel sv. Ludmily, uctít ostatky sv. Ludmily.

15.00 – 19.00 Čestná stráž Hradní stráže u ostatků sv. Ludmily.

Trmická pouť

TRMICKÁ POUŤ – NAROZENÍ PANNY MARIE

so 7.9. – ne 8.9.

Sobota 7.září:

- 15.00hod … mariánské procesí  s milostnou soškou kolem Trmic (sraz v kostele)

- 16.00hod (cca) … mše sv.

- 17.00hod (cca) … koncert v kostele (farní tvorba)

- 18.00hod – následně večer na farním dvoře: pohoštění, oheň, opékání, muzika

Neděle 8. září:

- 9.30hod … slavnostní mše sv. (kostel)