Farní ohlášky z neděle 21. 4. 2019

Boží Hod velikonoční

*       V sobotu 27. 4. proběhne Národní pochod pro život a rodinu. Začátek pontifikální mše sv. v pražské katedrále v 10.30 hod. Společný odjezd za doprovodu jáhna Václava v sobotu v 8:15 z hlavního nádraží, zakončení na Václavském náměstí v 16:00 hod. Účastníkům je doporučená registrace přes internet pro rychlejší odbavení při bezpečnostní kontrole při vstupu do katedrály. Více informací na farním webu.

Národní pochod pro život 2019

Zveme všechny rodiny s dětmi, mládež i dospělé na Národní pochod pro život 2019. K účasti nás vybízejí i naši biskupové - viz jejich pastýřský list.

Společný odjezd s jáhnem Václavem bude v 8.15 hodin z hlavního vlakového nádraží. Sraz bude již v 8.05. Můžete také dát vědět dopředu Václavovi, že plánujete účast. Cestu a oběd si hradí každý sám.

Farní ohlášky z neděle 14. 4. 2019

6. neděle postní

*       Další přednáška z cyklu Quo vadis? proběhne ve středu 17. 4. od 16:30 hod. v univerzitní kapli UJEPu na téma Posvátná topografie Jeruzaléma. Přednáší Mgr. Bc. Radka Fialová, religionistka a redaktorka nakladatelství Vyšehrad. V rámci přednášky bude též představen City of David Excavation Project, na němž se podílí Evangelická teologická fakulta UK ve spolupráci s univerzitou v Tel Avivu.

Velkopáteční pouť na Mariánskou skálu

Římskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem pod záštitou primátora Statutárního města Ústí nad Labem, Ing. Petra Nedvědického, zve na Velkopáteční pouť na Mariánskou skálu.

Sejdeme se tradičně v pátek 19. dubna 2019 ve 14 hodin u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem (kostel se šikmou věží), kde si vyslechneme úvodní slovo arciděkana P. Miroslava Šimáčka a pana Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje.

Farní ohlášky z neděle 7. 4. 2019

5. neděle postní

*       Pobožnosti křížové cesty v postní době se v našem kostele konají každý pátek, a to od 17:15 hod. Ve vedení křížové cesty se střídají jednotlivá společenství z naší farnosti. V pátek ji povedou naše rodiny. Srdečně zveme k účasti.

Jak pečovat o svého blízkého a nezbláznit se z toho

Zveme na přednášku v rámci cyklu "Pečuj doma" v neděli 7. dubna od 10.00 hodin na faře v sále Nazaret.

Pečování je náročné nejen fyzicky, ale především psychicky. Jak se o sebe postarat poradí zkušená psychoterapeutka. Vede: Mgr. Věra Dufková.

54. diecézní setkání mládeže v Litoměřicích

Níže přinášíme podrobné informace k setkání. A nejen mladší účastníky zveme ke společnému odjezdu - v pátek 12. dubna v 16.47 hodin z vlakového nádraží západ. Sraz již v 16.35. Kvůli konání diecézního setkání se ten den ruší také společenství mládeže na faře. Společný návrat je plánován na sobotu 13. dubna v 19.10 také na vlakové nádraží západ.

Misijní jarmark

V neděli 31. března se po bohoslužbách koná v předsíni kostela misijní jarmark. Výtěžek této iniciativy, při které se prodávají výrobky klientů domovů důchodců, jde na podporu misií. Děkujeme dobrovolníkům za zapojení do této činnosti a všem, kteří akci podpoříte svým nákupem.