Poselství Svatého otce Františka k 93. světovému dni misií 2019 20. října 2019

Pokřtění a poslaní: Kristova církev na misii ve světě

Milé sestry, milí bratři,
požádal jsem celou církev, aby se v měsíci říjnu 2019, kdy si připomeneme sté výročí vydání Apoštolského listu Maximum illud papeže Benedikta XV. (30. listopad 1919), věnovala mimořádnou pozornost misiím. Prorocká a prozíravá výzva k apoštolátu tohoto dokumentu potvrdila, jak je důležité, abychom dnes obnovili církevní misijní úsilí a zlepšili poslání církve hlásat a přinášet světu spásu zmrtvýchvstalého Ježíše Krista.

Farní ohlášky z neděle 13. 10. 2019

28. neděle v mezidobí

*       Měsíc říjen je věnován misijím a modlitbám za ně. Misijní neděle proběhne 20. října.

*       Dnešní neděli 13. 10 v 17:00 hod. se v našem kostele uskuteční koncert Dialog lidského hlasu a strun v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Lípa musica. Na programu Jiří Bárta – violoncello a Schola Gregoriana Pragensis – umělecký vedoucí David Eben. Zveme k  poslechu zajímavého hudebního žánru.

Diecézní pouť mládeže do Svaté země - spuštěno přihlašování

Na stránkách Diecézního centra pro mládež je spuštěno přihlašování na diecézní pouť mládeže do Svaté země. Kapacita je 50 osob. Termín: 16. 3. – 24. 3. 2020, cena: 18 400 Kč  + 65 USD.

V ceně je započítáno:

Akce pro děti z nábožka a pro mládež

Zveme děti od 4. třídy ZŠ a mládež na lezení po skále, popř. na horolezeckou stěnu (podle počasí) tuto sobotu 12. října. Sraz je na faře v 9:45.

Jeli bychom na ferratu (zajištěnou cestu) Poustevnu u obce Mírkov. S sebou pevnou obuv, sportovní oblečení, jídlo a pití.

Informace a přihlášky u P. Václava.

Farní ohlášky z neděle 6. 10. 2019

27. neděle v mezidobí

*       Misijní klubko dětí se bude v tomto školním roce scházet na faře každý 2. čtvrtek v měsíci od 15 do 16 hod. Zveme mezi sebe všechny děti ve věku 5-15 let, které mají rády Pána Boha a chtějí dělat něco pěkného pro druhé lidi. Misijní neděle proběhne 20. října.

Farní ohlášky z neděle 29. 9. 2019

26. neděle v mezidobí

*       Pravidelná setkání středoškolské mládeže se budou konat opět každý pátek po večerní mši svaté. Setkání starší mládeže, tj. vysokoškoláků i pracujících, budou probíhat v tomto roce každou středu opět na faře, sál Sinaj, od 19:00 hod.

Ekumenická bohoslužba na zahájení akademického roku

Srdečně zveme akademickou obec a všechny příznivce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně na ekumenickou bohoslužbu k příležitosti zahájení nového akademického roku 2019/2020. Bohoslužba se koná ve středu 2. října v 16.00 hod. v kapli UJEP.

Společenství starší mládeže

Ve středu 25. září se začíná po prázdninách opět scházet společenství starší mládeže, kam jsou zváni nejen vysokoškoláci, ale také pracující mládež. Setkání se budou konat na faře v 19:00.

Ve středu 25. září ale budou také zahájeny misie v Mojžíři, a proto se setkáme v kostele v Mojžíři na společné bohoslužbě s otcem biskupem v 17:00.

Františkánské misie v Ústí nad Labem a okolí

Od středy 25. září do neděle 29. září probíhají na Střekově a v okolních farnostech Františkánské misie 2019.

Přinášíme přehled aktivit a odkaz na stránky věnované této akci.

V příloze článku pak naleznete program misií. Modleme se za františkány i za všechny ty, s kterými se při svých aktivitách budou setkávat. A pokud je to jen trochu možné, zúčastněme se tohoto bohatého programu.

Patronkou misií je sv. Terezie z Lisieux, obraťme se proto s prosbou i o její přímluvu: