Červená středa 2020

Logo

Ve středu 25. listopadu se naše farnost symbolicky připojí k iniciativě Červená středa, která si klade za cíl upozornit na problematiku omezování náboženských práv a pronásledování pro víru v mnoha zemích a celých regionech. Loni jsme se zapojili poprvé, letos nám v uspořádání obdobného modlitebního večera brání vládní opatření, ale nově budeme mít kostel ze dvou stran nasvícený červenou barvou jako upozornění na krev mučedníků pro širokou veřejnost.

Můžete se zapojit tím, že přijdete do předsíně kostela k patě kříže zapálit nejlépe červenou svíčku. V předsíni je také umístěn z bezpečnostních důvodů pouze jeden vysvětlující panel, který je v příloze tohoto článku. A i v domácím prostředí je možné si vykonat malou pobožnost na tento úmysl. V příloze naleznete také návrh pro tuto soukromou modlitbu a připojen je i dopis biskupa Graubnera a tři svědecví s přímluvami.

V Praze proběhne online mezinárodní konference o pronásledování pro víru ve světě, kterou bude bude možné sledovat od 13.00 hodin online, stejně jako následující křesťansko-židovskou modlitbu (od 18.00 hodin) na https://www.facebook.com/cervenastreda.

Druh článku
Farnost
Klíčová slova