Farní ohlášky z neděle 17.3.2024

Jiřetín pod Jedlovou - křížová cesta

5. neděle postní

*        Dnes prožíváme pátou postní neděli - Judica - podle vstupní antifony “Iudica me Deus” - Zjednej mi právo, Hospodine.

*        Připomínáme, že každou neděli máme mše svaté v některé venkovské farnosti. Můžete se jich zúčastnit a posílit tak místní komunitu. Tuto  neděli 17. března ve Skoroticích od 16.00 hod. Příští neděli 24. března v Chlumci a Libouchci. Obě začínají od 16.00 hod.

*        V pondělí 18. března v 19.00 hod. proběhne v sále Sinaj setkání lékařů. Malé pohoštění, vzájemné sdílení, duchovní téma, modlitba. Srdečně zveme.

*        Ve čtvrtek 21. března se na faře v sále Nazaret od 15.00 hod. setkají naši senioři. Srdečně zveme.

*        Pravidelné setkání křesťanských pedagogů ve čtvrtek 21. března se nekoná.

*        V době postní každý pátek od 17.15 konáme v našem kostele Křížovou cestu. Povedou ji různá společenství z farnosti. Rozpis společenství naleznete na plakátku. Je to příležitost prohloubit prožívání postní doby. Najděte si čas a přijďte.

V pátek 15. března křížovou cestu povedou rodiny.

*        V sobotu 23. března 2024 zveme všechny k účasti na postní duchovní obnově. Začátek v 10.00 hod. v sále Sinaj. Téma: Blízcí Bohu. Obnovu povede P. Vojtěch Suchý. Program naleznete na plakátku v předsíni kostela. Po dobu duchovní obnovy bude možnost vykonat svatou zpověď a při večerní mši svaté přijmout svátost pomazání nemocných. Také hodinu přede mší svatou bude příležitost ke svátosti smíření.

Prosíme, abyste pomohli starším a nemocným farníkům zúčastnit se duchovní obnovy a také večerní mše svaté, aby mohli přijmout svátost pomazání nemocných. Děkujeme.

*        V neděli 24. března, tzv. Květnou neděli, si připomínáme slavný vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma a začíná Svatý týden. Při obou mších svatých bude svěcení ratolestí (kočiček).