Farní ohlášky z neděle 29. 11. 2020

1. neděle adventní

*      Bohoslužby v adventní době se budou konat takto: v neděli v 9:00 hod. a v 10:30 hod., v týdnu mše sv.  v 18.00 hod. a ve středu a v sobotu od 8:00 hod., v sobotu večer jako obvykle v 18:00 hod. mše sv. s nedělní platností. Nedělní mše sv. v 9:00 hod. bude přenášena přes naše internetové stránky farnosti www.farnost-usti.cz.

*      Výuka náboženství bude znovu zahájena v obvyklých časech v příštím týdnu od pondělí 30. listopadu. Srdečně zveme naše děti, na které se už moc těšíme, znovu do „farních lavic“.

*      Adventní středy postu. Naši biskupové nás vyzývají, abychom se ve středy 2. 12., 9.12 a 16.12 zapojili k půstu za ukončení pandemie. Jedná se o modlitbu spojenou s dobrovolným, vědomým a citelným půstem, k němuž je dobré přidat také almužnu na libovolný dobrý účel.  U nás se připojíme po tyto tři středy adorací od 17.00 – 18.00 v našem kostele NPM.

*      Rorátní mše sv. se budou konat v adventní době ve středu a v sobotu ráno v 8.00. Ostatní bohoslužby, včetně sobotní večerní, zůstávají ve stejném pořádku.

*      Každoroční výstava betlémů se letos neuskuteční v obvyklé podobě, ale bude koncipována v duchu přípravy na Vánoce s mottem „Přijďte hledat Vánoce“. Vánoční atmosféru budou doprovázet zamyšlení nad vánoční tématikou spojená s fotografiemi ze Svaté země. Provázet nás bude také slovo českých básníků.  Doba konání: od 16. do 27. prosince. Podrobný časový harmonogram naleznete na plakátu v předsíni a na webových stránkách.

Příloha

Druh článku
Farnost
Klíčová slova