Společné ukončení školního roku

Plakát

Srdečně zveme rodiny s dětmi na společné ukončení školního roku v pátek 11. června na Střekov. Zahájíme mší svatou v 17.00 ze slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova (půl hodiny před mší sv. je možnost cvičit písně ke mši a přistoupit ke svátosti smíření), poté požehnáme kříž, který přeneseme a usadíme na farní zahradě ve svahu.

Následovat bude občerstvení formou opékání a donesených dobrot (o což prosíme hodné maminky a babičky).

Připraveny jsou samozřejmě hry pro děti školou povinné.

Příloha

Druh článku

Zápis do 1. třídy křesťanské školy Karmel

Zápis Karmel

Křesťanská škola Karmel pořádá zápis dětí do 1. třídy. Zápis se bude konat s přihlédnutím k aktuální situaci v termínech 8. dubna a 14. dubna od 13.30 do 17.00 hodin.

Více informací na přiloženém letáku a na webových stránkách www.skolakarmel.cz.

Druh článku

Tipy k prožití postní doby

Blíží se nám postní doba a proto není na škodu se zamyslet, jak ji chceme prožít v našich rodinách, ale i jako jednotlivci. Z důvodu menší návštěvnosti na nedělních bohoslužbách letos nebudeme připravovat Golgotu a křížky, jak bylo zvykem v minulých letech.

Předkládáme několik tipů, co nám může pomoci s užitkem měnit své srdce.

Druh článku

Adventní náměty nejen pro rodiny s dětmi

Přinášíme několik tipů, čím můžeme obohatit naše prožívání letošní adventní doby. Nepřipravovali jsme žádnou adventní hru pro děti, ale věříme, že inspiraci naleznete níže.

V kostele máme omezený počet tištěného průvodce adventem. Do chytrých telefonů je možné si stáhnout jeho elektronickou verzi - aplikaci Průvodce adventem.

Druh článku

Biskupové k adventu

Čeští a moravští biskupové se společně obracejí na věřící, vyzývají je k postu a almužně za ukončení pandemie po první tři středy v prosinci a o zasvěcení se Dítěti Ježíši doma u jesliček v rodině. Text celého prohlášení i modlitbu přinášíme níže.

Drazí bratři a sestry,

Druh článku

Setkání rodin - 6. září

Milí přátelé, zveme Vás na společný výlet rodin s dětmi naší ústecké farnosti, který se uskuteční již tuto neděli 6. září. Zahájíme slavením mše sv. v kostele sv. Martina v Lipové ve 14.00 hod. Poté se vydáme na krátký pěší výlet na zříceninu hradu Blansko, vzdálenou 3 km. Snad bude i příležitost opéct si buřtík či klobásku (přibalte do batůžku). Okruhem se vrátíme do Lipové. Pro ty, kteří nepojedou autem,  jede autobus ze zastávky Ústí n.L., Divadlo ve 13.10 hod., z Lipové jede zpět v 17.24 hod.

Druh článku

Žehnání školních pomůcek, žáků a studentů a na začátku školního roku

Po mši svaté v neděli 30. srpna v 10:30 hodin proběhne obvyklé žehnání žákům a studentům k příležitosti zahájení nového školního roku. Je možné také přinést k tomuto požehnání i školní pomůcky - brašny, učebnice, sešity,...

Druh článku

Zahájení školního roku pro děti na náboženství

Plakát

Zveme děti i rodiče na společné zahájení školního roku, které pořádají farnosti Střekov a naše farnost Ústí nad Labem. Setkáme se ve středu 2. září v 16.00 hodin v kostele na Střekově. Po bohoslužbě na děti čekají hry a soutěže a opékání. Prosíme, aby si děti věci k opékání přinesly s sebou. Rodiče během her a soutěží mohou posedět na faře a strávit čas společně.

Druh článku

Přihláška na farní tábor 18. - 31. července 2020 ve Svitavě

Plakát

Vážení rodiče, děkujeme za Váš zájem o náš tábor. Bereme v potaz současnou situaci, která není zrovna nejpříznivější. Kapacita tábora (50 míst) se zatím nemění, může se však stát, že dojde k omezením, která plný počet účastníků neumožní. Pokud se tak stane, bude o účasti rozhodovat datum přihlášení (tedy čím dříve děti přihlásíte, tím větší pravděpodobnost účasti mají).V případě jiných omezení se budeme snažit rozhodnout co nejlépe v zájmu všech.

Druh článku